استحکام ناخن ها

استحکام ناخن ها

سلامت ناخن هایتان، شما را از ناراحتیها و دردهای بافت انگشتان دور  می کند. ناخن های بلندی را که همیشه آرزویشان را داشته‌اید بدست خواهید آورد، اگر چند نکته احتیاطی برای استحکام ناخن ها را رعایت کنید.

*  ناخنهای بلند برای سالیان طولانی دشمن خانمها بود و تحقیقات هنوز در پیدا کردن راهی برای درست کردن یک تقویت کننده کامل ناخن که بتواند ناخنهای خشک، شکسته و ورقه ورقه شده را تبدیل به ناخنهای زیبای بلند و محکمی کند ادامه دارد. فعلاً هیچ محصول معجزه آسای واقعی برای تحقق بخشیدن به این آرزو وجود ندارد. در هر حال چند راه وجود دارد که شما بتوانید به استحکام ناخن هایتان بیفزایید و یا راه کمی بلند شدن و شاید حفظ آنها از شکسته شدن و ورقه ورقه شدن را بیابید.

*  دشمن طبیعی ناخن که آب می‌باشد را جدی بگیرید . آب ، ناخنها را نرم و از استحکام ناخن ها می کاهد و آنها را آماده برای خراب شدن می‌کند. آب به همراه فعالیت شدید مثل پاک کردن، سائیدن، تراشیدن، ظرف شستن، لباس شستن و غیره این وضعیت را در ناخن تشدید خواهد کرد.وقتی که شما در حال نظافت و پاک کردن چیزی یا جایی هستید، از دستکش پلاستیکی برای افزایش استحکام ناخن هایتان استفاده کنید، هیچ اهمیتی ندارد که از چه نوعی باشد. حتی اگر کار شما یک یا دو دقیقه هم طول می‌کشد، دستکشها را بپوشید بعد شروع به کار کنید.

*  دستکش لاستیکی ناخن شما را خشک نگه می‌دارد. همچنین از فعالیتهایی که بطور طبیعی باعث شکستن و از بین رفتن استحکام ناخن می‌شوند مانند درآوردن لباسهای خیس از ماشین لباسشویی و ... نیز محافظت می‌کند.

*  شب هنگام قبل از خواب شما می‌توانید ناخنهایتان را نرم کنید. یک دستکش سفید کتابی را بردارید و قبل از اینکه به رختخواب بروید مقدار زیادی کرم بر روی دستتان بمالید و دستکشها را بپوشید. این کار ناخنهایتان را نرم و انعطاف پذیر و بر استحکام ناخن می افزاید.

*  مواد غذایی که شما می‌خورید برای انجام وظایف اندام شما بسیار اهمیت دارد. اگر می‌خواهید که ناخنهای قوی و خوبی داشته باشید، باید از تغذیه خود مطمئن باشید. کلسیم یک ماده غذایی ضروری برای داشتن ناخنهای محکم است شما به میزان کافی از ویتامین D هم نیاز دارید تا بتوانید کلسیم موجود در مواد غذائی را جذب کنید. وقتی خانمها باردار هستند اغلب رشد ناخن ایشان بهتر از هر وقت دیگری است. این به خاطر افزایش قابلیت جذب مواد غذایی در این دوران می‌باشد.

منبع : کتاب رازهای زیبایی و جوانی