ایجاد چال روی گونه صورت: عمل جراحی

ایجاد چال روی گونه صورت

مقدمه

بسیاری از مردم خصوصاً خانم ها تمایل دارند که در زمان خندیدن و صحبت کردن، برروی لپ (گونه) هایشان چال (فرورفتگی یا تو رفتگی) درست شود. امروزه با عمل جراحی چال گونه، می توان این چال زیبا را در گونه ها ایجاد کرد و به اصطلاح لپ را چال انداخت! دلیل به وجود آمدن چال گونه یک نقص کوچک مادرزادی در عضلات گونه است که پزشکان با جراحی کوچکی می توانند آن را ایجاد کرده و بر زیبایی لبخند شما بیفزایند.

چال گونه چیست؟

یک چال گونه طبیعی نتیجه یک حفره کوچک در یکی از عضلات گونه به نام عضله شیپوری است. اگر چه این یک ویژگی موروثی است، با یک روش جراحی غیرتهاجمی به نام جراحی چال خنده می توان آن را ایجاد کرد. اگر چه علت چال لپ وجود نقص در یکی از عضلات گونه است، در بسیاری از جوامع چال گونه زیبا است. چال گونه نشان دهنده جوانی و زیبایی است که خنده فردی که دارای آن است را زیباتر می کند. افرادی که با چال خنده طبیعی بدنیا می آیند با افزایش سن و تغییرات وزن، عضلانی و پوستی، آنها را از دست می دهند یا عمق چال گونه های آنها کاهش پیدا می کند.

انواع چال

چال گونه

ایجاد چال روی گونه صورت

رایج ترین وشناخته شده نوع چال که در گونه واقع شده است، چال گونه در بسیاری از نواحی گونه یافت می شود و ممکن است به جای دوتا یکی باشد. چال گونه باعث زاویه دار شدن صورت می شود و اغلب کسی که عمل چال گونه را انجام می دهد، دیگران فکر می کنند وزن کم کرده است.در مورد عمق و محل چال گونه مورد نظر خود با پزشک مشورت کنید.

چال چانه

این نوع چال اغلب " شکاف چانه" نامیده می شود و نسبت به چال گونه شیوع کمتری دارد. چال چانه از اتصال به ساختار فک بوجود آوردن آن ناشی می شود. از آنجایی که این ویژگی غالب است، در صورتی که یکی از والدین به آن مبتلا شده باشند، احتمالا موروثی بودن آن زیاد است.

چال کمر

این نوع چال که همچنین از روی اسم ونوس خدای زیبایی " چال ونوس" نامیده می شود، نسبت به دو نوع چال دیگر شیوع کمتری دارد. این نوع چال در قسمت پایین کمر قرار دارد و در بین زنان بیشتر شایع است.

ایجاد چال روی گونه صورت

جراحی چال گونه

چال گونه عموما نشانه بامزه بودن در نظر گرفته می شود و ظاهر صورت شما را زیباتر می کند. این ویژگی دوست داشتنی در بین بسیاری از زنان و مردان از مدت ها پیش وجود داشته است، اما تا همین اواخر، تنها راه داشتن چال گونه این بود که با آن به دنیا بیایید. خوشبختانه امروزه با عمل چال لپ می توانید یک چال گونه زیبا داشته باشید.

در حالت طبیعی چال گونه از نقص کوچکی در عضلات صورت ایجاد می شود. این نقص باعث می شود که پوست با عضلات عمیق صورت اتصال بیشتری داشته باشد. در نتیجه، وقتی شما می خندید، این عضلات منقبض می شوند و پوست کشیده می شود و یک چال گونه ایجاد می شود. نوآوری های اخیر در جراحی پلاستیک باعث شده که امروز با انجام یک عمل جراحی ساده و آسان فرد دارای چال گونه شود.

روش انجام عمل جراحی

عمل زیبایی چال گونه یک جراحی بدون درد و فوری است که به صورت سرپایی صورت می گیرد. چال گونه در هر اندازه و نوعی بر روی این گونه می توانند ایجاد شوند و در نتیجه هر کسی می تواند عمل جراحی چال لپ را انجام دهد. پزشک جراح یک برش بسیار ریز داخل گونه ایجاد می کند. از آنجایی که برش داخلی است، پس از جراحی جای زخم ایجاد نمی شود. یک نخ بخیه قابل جذب در محل برش بسته می شود تا چال گونه ایجاد شود. وقتی نخ بخیه جذب شد و گونه شما التیام پیدا کرد، بافت جای زخم بین پوست داخلی و عضله صورت یک چال گونه دائمی ایجاد می کند.

بهبودی پس از جراحی

زمان بهبودی پس از جراحی چال گونه نسبتا کم است. می توانید چندین ساعت پس از جراحی خوردن غذاهای نرم را شروع کنید و احتمالا از صبح روز بعد می توانید فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرید. در اغلب موارد، در عرض یک تا دو روز پس از جراحی می توانید به سر کار برگردید. در طول دوره بهبودی، چال گونه های جدید شما در همه اوقات مشخص هستند. با این حال، پس از چند هفته، چال گونه ها فقط وقتی می خندید مشخص می شوند.

سوالات رایجی که در مورد جراحی چال گونه پرسیده می شود:

زمان عمل جراحی چقدر است؟

جراحی چال گونه حدودا ۲۰ دقیقه طول می کشد. این روش جراحی در مطب دکتر و تحت بی هوشی موضعی انجام می شود. می توانید جراحی را در روزی که برای مشاوره اولیه به مطب آمده اید انجام دهید، مخصوصا اگر از منطقه دوری آمده اید.

آیا چال گونه ای که با جراحی ایجاد می شود دائمی است؟

در ۹۰ درصد مواقع این گونه است. به ندرت، در صورتی که در طول فرآیند بهبودی بخیه بشکافد، یا بافت جای زخم کافی شکل نگیرد، چال گونه عمق کمی دارد یا به طور کامل از بین می رود. این یکی از خطرات انجام جراحی چال گونه است.

آیا قبل و بعد از جراحی باید دارو مصرف کرد؟

در روزی که باید جراحی انجام دهید پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز می کند.آنتی بیوتیک ها را در ابتدا باید صبح روز عمل مصرف کنید. تا چند روز پس از جراحی باید مصرف آنتی بیوتیک ها را ادامه دهید. معمولا درد پس از جراحی قابل مدیریت و خفیف است. برای اغلب بیماران تیلنول یا آدویل کافی است. پزشک از شما می خواهد حداقل یک هفته پیش از جراحی آسپرین، مورتین، آدویل یا داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی دیگر را مصرف نکنید، چرا که این داروها باعث رقیق کردن خون می شوند.

آیا بیمار می تواند محل قرارگیری چال گونه را مشخص کند؟

بله. شما می توانید با مشورت با پزشک بهترین مکان را برای قرار دادن چال گونه مشخص کنید. همچنین می توانید تعداد چال گونه ها ( یک یا دو) را مشخص کنید.

عوارض جانبی جراحی چال گونه چیست؟

کبودی و ورم خفیف شایع ترین عوارض هستند. احتمال دارد که پس از جراحی چال گونه عضله گونه به صورت موقت به مدت چند روز تاگاهی اوقات چند هفته ضعیف شود. این اتفاق به ندرت پیش می آید. شاید نوع چال گونه را دوست نداشته باشید و بخواهید عمیق تر یا کم عمق تر باشد. در صورتی که چال گونه را دوست نداشته باشید، پزشک جراح می تواند جراحی چال گونه را معکوس کند اگر چه معکوس کردن جراحی چال گونه همیشه با موفقیت همراه نیست. به ندرت، چال گونه دچار عفونت می شود. به منظور پیشگیری از عفونت پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز می کند. در موارد نادری بخیه ای که چال را نگه داشته به دلیل ورم زیاد یا مشکلات دیگر پیش از موعد می شکافد. ممکن است چال گونه به اندازه کافی پایین نرود و یک چال گونه کم عمق داشته باشید یا اینکه چال گونه به طور کامل از بین برود.

آیا پس از جراحی هر چیزی می توان خورد و نوشید؟

پس از جراحی هر چیزی بخواهید می توانید بخورید و بنوشید. پس از جراحی کمی احساس درد و ناراحتی می کنید، اما خفیف است و در فرآیند جویدن و خوردن اختلال ایجاد نمی کند.

هزینه این جراحی چقدر است؟

هزینه جراحی چال گونه به این دارد که می خواهید یک چال گونه داشته باشید یا دو تا. در صورتی که می خواهید بدانید هزینه این جراحی چقدر می شود، می توانید با مطب پزشک تماس برقرار کنید و حتی قبل از مراجعه برای مشاوره اولیه می توانید از قیمت آن مطلع شوید.

نتیجه گیری

اگر خواهان داشتن چال روی گونه صورتتان (لپ) هستید، می توانید با انجام عمل جراحی و روش های مخصوص به سادگی و با کمترین عوارض نسبت به ایجاد آن اقدام نمایید تا زمان خندیدین و صحبت کردن، چهره ی شما جذابیت بیشتری داشته باشد.