جراحی کوچک کردن سینه

از موارد کاربرد این جراحی کوچک کردن سینه ها، سینه های بزرگ که از نظر فرد زیبا نیستند یا سایز آن با اندام وی تناسب ندارد،ایجاد درد در شانه , گردن , پشت , عفونت مکرر در زیر و وسط سینه ها , ایجاد شیار و لک روی شانه ها،گوشه گیری بعلت خجالت از حضور در اجتماع، اختلال در فعالیت ورزشی و غیره میتوان نام برد.

  • لیپوساکشن یکی از راه های کوچک کردن سینه می باشد که در روش عمل کوچک کردن سینه ابتدا مایع مناسب حاوی ماده بیحسی و منقبض کننده عروق به داخل سینه ها تزریق میشود و سپس با ایجاد سوراخهای دو تا سه میلی متری در جاهای مناسبی از پوست سینه با استفاده از کانولاچربی داخل سینه ساکشن شده و حجم سینه کوچکتر میشود ولی افتادگی سینه را اصلاح نمیکند ، روش کوچک کردن سینه برای افرادی مناسب است که مقدار زیادی چربی در سینه دارند مثل زنان یائسه و افرادی که جای عمل روی سینه هایشان را نمی پذیرند و یا اصلاح افتادگی مد نظرشان نیست .همچنین با این روش قبل از عمل نمیتوان پیش بینی کرد که با کوچک کردن سینه چه حجمی از سینه را میتوان کوچک کرد .
  • راه دیگر کوچک کردن سینه برداشتن بافت سینه با برش سینه است . برای کوچک کردن سینه از برش های متعدد و متفاوتی استفاده می شود که هر چقدر سینه بزرگتر افتاده تر و پوست اضافه بیشتری داشته باشد، باید برش وسیع تری هم داده شود.


سینه هایی که برای اصلاح بزرگی شان به برداشت کمی نیاز دارند را میتوان فقط با برش دور هاله و یا فقط برش زیر سینه عمل کرد .اگر سینه به برداشت ۵۰۰ گرم یا کمتر نیاز داشته باشد درمان با برش دور هاله و برش عمودی زیر هاله انجام میشود. ولی حتی با کمی تغییر در طول برش میتوان بافت بیشتری حتی تا ۱۲۰۰ گرم را با این روش برداشت.در سینه های خیلی بزرگ و افتاده که باید بافت زیادی برداشته شود تا سینه کوچک شود، نیاز به برش دور هاله و برش عمودی زیر هاله و برش افقی در چین زیر سینه می باشد .(برش لنگری یا T برعکس). اگر سینه ای خیلی هم بزرگ نباشد ولی پوست اضافه زیادی داشته باشد باز هم از برش لنگری برای اصلاح کامل سینه استفاده میشود. نتیحه این عمل ایجاد سینه هایی کوچکتر سفت تر و بالا کشیده تر میباشد. بسته به روش جراحی سینه برای نهایی شدن فرم سینه ها گاهی تا یکسال بایستی صبر کرد.