درمان موهای خشک

برای درمان موهای خشک بهتر است از شامپوهای مخصوص همین موها(موهای خشک) که متناسب با آن ها ساخته می شوند، استفاده نمایید.

راه های درمان موهای خشک

از بهترین روش های درمان موهای خشک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تذکر: اگر موهای شما بیماری و یا مشکل خاصی مانند حساسیت دارد، قبل از انجام  اعمال زیر برای درمان موهای خشک  با پزشک خود مشورت کنید.

* برای درمان موهای خشک يک دستمال کوچک که به روغن زيتون داغ، کاملا آغشته شده باشد را به کف سر و تمام سطوح موها ماليده و سر را با آن مرطوب کنيد.

* اکنون با انگشتان خود روغن را به تمام سطح سر ماليده و کليه موها و کف سر را با روغن ماساژ دهيد. دقت کنيد تا انتهاي موها با روغن پوشيده شود.

اکنون يک حوله که با آب نسبتاً داغ خيس شده و آب اضافي آن گرفته شده باشد را به سر ببنديد و حدود ۱۵ دقيقه صبر کنيد.

مجدداً حوله را با آب داغ مرطوب کنيد و در حالت گرم، کف سر را ماساژ دهيد، با اين کار روغن هاي اضافي پاک مي شود و جريان خون در زير پوست بيشتر مي شود.اکنون موها را شامپو زده و بشوييد.

* برای درمان موهای خشک آب گرمک را گرفته و با مقداري شيرمخلوط کرده و بگذاريد ۱۵ دقيقه بجوشد و بعد از ولرم شدن اين مايع را به موهای خود ماليده و موها را ماساژ داده اين عمل را يک روز درميان تکرار کنيد.

يکي از علت هاي شکنندگي موها، باريکي بيش از اندازه آن مي باشد، براي برطرف نمودن اين مشکل بهتر است که جوشانده جوي نيم کوفته را با امله در روغن کنجد به سر و موهاي خود بماليد.

بايد بدانيد که چرب نمودن سر با روغن بادام يا بنفشه به اضافه خاکستر پوست خيار و پوست درخت انگور، براي درمان موهای خشک مفید است.

*تردی و شکنندگي موها مي تواند به علت ضعف پياز موها و نرسيدن مواد غذايي به مو باشد، که سبب ريز شدن و خرد شدن آن ها نيز مي شود و گاهي موهاي بلند بدون پيازشان مي ريزند، براي اين موها جوشانده پوست چلتوک برنج بسيار مفيد است و ماليدن خمير اطراف تخمه انواع خربزه، گرمک و طالبي بسيار مناسب مي باشد.

از جوشانده مخلوط برنجاسب و گل ختمي براي تقويت و جلوگيری از ريزش موهای خشک استفاده مي شود

* براي شست و شوي موهای خشک بهتر است از روغن نارگيل يا زرده تخم مرغ استفاده کنيد و بيش از هفته اي يک بار موهايتان را نشوييد. براي استفاده از زرده تخم مرغ بهتر است آن را به شامپويي که مي خواهيد به سر خود بماليد، اضافه کرده تا بعد از آبکشي بوي آن باقي نماند.

*در سالم ماندن موهای خشک روغن کرچک و روغن نارگيل نيز بسيار مؤثر مي باشد و بهتر است آن ها را موقع شب و قبل از خواب يا مدتي قبل از رفتن به حمام به سر خود ماليده و سرا را با حوله اي پوشانده و سپس موها را بشوييد. اين عمل در زيبا سازي و تقويت موي شما بسيار مؤثر مي باشد.

* بهتر است برای درمان موهای خشک قبل از رفتن به حمام هفته اي يکبار موها را با روغن بادام و بار ديگر با روغن زيتون طبيعي چرب کنيد. راه ديگر اين است که همه روزه پوست خود را با آب جوشانده تخم پياز، خيس نماييد و بعد موها را بشوييد.

 يادآوری:

(داشتن پوست سر خشک معمولاً همراه با داشتن موهايي خشک است که باعث شوره سر مي شود براي معالجه اين نوع پوست سر، بايد سر را با کتيرا و زرده تخم مرغ و کمي گرد نخود خام بشوييد.)

تذکر:( برای کف سر خشک استفاده از موادی که دارای املاح مس و روی هستند نیز مفید است.)

منبع : کتاب رازهای زیبایی و جوانی