درمان چاقی بازو،ساق پا، باسن وران

چاقی چیست؟

چاقی نوعی بیماری است که در آن ذخیره انرژی طبیعی که در بافت های چربی انسان و پستاندارن دیگر ذخیره شده است، تا حدی  افزایش می یابد که فرد را دچار بیماری های مشخصی می کند و مرگ و میر را افزایش می دهد.

چاقی هم یک وضعیت بالینی فردی است و هم به شکل فزاینده ای یک مشکل عمومی جدی برای سلامتی در نظر گرفته می شود. اضافه وزن بیش از حد زمینه را برای مبتلا شدن افراد به بیماری های مختلف فراهم می کند.

چاق بودن و اضافه وزن داشتن دو چیز مشابه نیستند. چربی بدن فرد چاق خیلی زیاد است و فقط چند کیلوگرم نیست. افراد چاق اضافه وزن زیادی دارند و در معرض مبتلا شدن به بیماری های شدید هستند.

انواع چاقی

توزیع چربی  در بدن به دو حالت است، مردانه و زنانه.

چربی نوع  مردانه: چربی نوع مردانه مثل شکل یک سیب است. شانه ها، صورت، بازو، گردن، سینه و قسمت بالای شکم پف دارند.  شکم ،به همراه بازوها، شانه ها و سینه ها ظاهری سفت دارند. کمر راست است، اما گردن فشرده است و به دلیل حجم شکم،  سینه برجسته است.

پایین تنه - باسن، ران و پا ،در مقایسه با قسمت با بالاتنه لاغرتر است.در این افراد، اندام های حیاتی که تحت تاثیر قرار می گیرند بیشتر قلب، کبد، کلیه و شش است. با این که  این نوع چاقی بیشتر در مردان دیده می شود، در بین زنان نیز رایج است.

درمان-چاقی-باسن-ران-

زنانی که برای اختلالات قاعدگی تحت درمان هورمونی  هستند یا تازه بچه به دنیا آورده اند، بیشتر مستعد این نوع چاقی هستند. این نوع چاقی در حین قاعدگی نیز اتفاق می افتد که دلیل آن اختلال عملکرد غده تیروئید است. در این نوع چاقی، پوست اضافی کمتر کاهش پیدا می کند، مخصوصا در بین زنان. چربی نوع مردانه باعث افزایش کلسترول می شود و احتمال  آسیب های قلبی و بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

چاقی نوع زنانه: در این نوع چاقی، پایین تنه  چربی بیشتری دارد. این نوع چاقی در بین مردان و زنان رایج است، اما زنان را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد. چربی نوع زنانه  شکلی مثل  یک سیب دارد..پوست  ناحیه شکم، ران، باسن، ران و پا و پاها  تا اندازه ای شل است. در این نوع چاقی، صورت و گردن ظاهری نرمال دارند.

در بعضی از افراد، گونه ها نیز جمع و چروکیده می شود. با افزایش سن، کل هیکل فرد خم می شود و به دلیل سنگین بودن ران و باسن، ستون فقرات نمی توانند هرگز راست بایستند. اندام های حیاتی که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند کلیه، رحم، روده و مثانه هستند. اما گاهی اوقات عملکرد این اندام ها اثر مستقیمی بر قلب دارد. در این نوع چاقی، ورزش یا رژیم غذایی کمک شایانی برای کاهش وزن نمی کنند. بعضی از این چاقی ها، چاقی هورمونی هستند.

نوع سوم: علاوه بر چربی نوع مردانه و نوع زنانه، یک نوع چاقی دیگر نیز وجود دارد. برخی از افراد هیچ کدام از دو نوع چربی فوق را ندارند. شکل کلی بدن آنها از سر تا انگشت پا شبیه یک بشکه است. گام برداشتن این افراد بیشتر شبیه غلط خوردن است تا پیاده روی. بافت های چربی بدن آنها مانع از حرکت تمامی اندام های داخلی می شود و در نتیجه باعث می شود که عملکرد سریعی داشته باشند. این  افراد به دلیل حجیم بودن قادر به ورزش کردن نیستند. بنابراین  باید یک رژیم غذایی سفت و سخت را دنبال کنند و به سختی ورزش کنند.

- درمان چاقی باسن، ران و ساق پا

باسن، ران و چاق شدن ساق پا بخش مهمی از زیبایی کلی بدن زن هستند. در بسیاری از موارد، ورزش  و رژیم غذایی برای سفت و خوش فرم نگه داشتن و از بین بردن چربی این نواحی کافی نیست.

لیزر لیپولیز

لیزرلیپولیز روشی تقریبا غیرتهاجمی و قطعی برای کوچک کردن بازو و دیگر اعضای بدن است که تنها در یک جلسه صورت می گیرد تا مشکلات زیبایی اصلی مرتبط با کوچک کردن باسن ، ران و ساق پا را برطرف کند.

مشکلات زیبایی اصلی مرتبط با باسن، ران و ساق پا که باعث  بدهیکل شدن میشوند عبارتند از:

  • افزایش سن
  • تغییرات ناگهانی وزن
  • سبک زندگی بی تحرک
  • عوامل ارثی

لیزرلیپولیز مشکلات زیبایی نواحی دور باسن، ران، ساق پا و پایین تنه، زیر باسن ( چین موزی شکل)، سلولیت وشل بودن و افتادگی پوست را برطرف می کند

لیزرلیپولیز راه حلی برای لاغر کردن باسن، ران و ساق پا را در یک جلسه، تحت بیهوشی موضعی و به روش سرپایی برطرف می کند.

انرژی دوگانه لیزر چربی منطقه ای دور باسن، ران و ساق پا را به همراه چربی انباشته شده در زیر چین باسن ذوب می کند و در لاغر کردن ران بسیار موثر است.

فیبر نوری به پزشک این امکان را می دهد تا با بافت های چربی که به پوست نزدیک تر هستند، کار کند. این چربی ها به صورت فرورفتگی هستند که مشخصه سلولیت است که پس از درمان به شکل قابل توجهی بهبود پیدا می کند.

لیزز باعث گرم شدن و بازتولید فیبرهای الاستین و کلاژن می شود. پوست سفت می شود و پوست افتاده وضعیت بهتری پیدا می کند.

مزایا

انقباض پوست. اثر سفت کننده لیزر مانع از شل شدن پوست می شود و پوست را سفت، صاف و مسطح می کند

زمان بهبودی کم. این روش نسبت به روش های سنتی آسیب کمتری به پوست وارد می کند و زمان بهبودی سریع تری دارد

کاهش خونویزی یا کبودی. لیزر باعث دلمه بستن رگ های خونی می شود که خونریزی و کبودی را کاهش می دهد.

شیوه سرپایی. نیازی به بستری شدن بیمار نیست، بنابراین بیمار زودتر می تواند  زندگی نرمال خود را از سر می گیرد.

بی هوشی موضعی. بیمار در عرض یک ساعت می تواند مرخص شود.

مراحل درمان

این روش درمان تحت بی هوشی  TLA که در آن مقدار زیادی محلول در موضع تزریق می شود، صورت می گیرد.

پزشک یک فیبر نوری را از طریق یک برش ۳ میلی متری وارد  پوست می کند. این فیبر با چربی تماس پیدا می کند و آن را ذوب می کند

یک کانول لیپوساکشن (لیپوماتیک) که نسبت به کانول هایی که عموما مورد استفاده قرار می گیرند ریزتر است، وارد بدن می شود تا چربی ذوب شده را بیرون بکشد.

فیبر نوری بار دیگر برای انقباض پوست وارد پوست می شود.

بیمار در طول جلسه کاملا هشیار است و یک ساعت پس از اتمام درمان می تواند به خانه برود. پزشک یک شکم بند طبی  تحویز می کند که بیمار باید به مدت ۷ روز آن را ببندد و بیمار می تواند پس از ۴۸ ساعت به سرکار خود برود.

نتایج

لیپولیز لیزر با از بین بردن حجم اضافی و سفت کردن پوست، ران، باسن و ساق پای خوش فرمی را به شما عرضه می کند.

نتایج پس از یکی دو هفته مشخص می شوند. با این حال، با توجه به اینکه تولید کلاژن یک فرآیند فوری نیست، پزشک شما نتایج بلندمدت را ارزیابی می کند.

- درمان چاقی بازو

درمان-چاقی-باسن-ران-

شل شدن پوست، بدشکلی  و تجمع چربی مهم ترین مشکلات زیبایی مرتبط با بازوها است. روش درمانی لیپولیز یا لیپولیزر به شکلی موثر و بی خطر این نواقص را تنها در یک جلسه برطرف می کند.

دلایل چاقی بازوها

افزایش سن. سوخت و ساز سلولی با گذشت عمر کاهش پیدا می کند. تولید فیبرهای الاستین و کلاژن که مسئولیت حفاظت از پوست و متصل کردن آن به بافت بوجودآورنده آن را دارند، کاهش پیدا می کند و در تراکم کمتری تولید می شود.

تغییرات هورمونی. از بین رفتن قابلیت ارتجاعی نشان دهنده  تغییراتی است که یائسگی بر روی پوست ایجاد می کند.

افزایش وزن. وقتی چربی بیشتر از حدی باشد که بازو بتواند تحمل کند،  پوست روی بازو تغییر شکل پیدا می کند.

ترکیب این شرایط، به  همراه شکنندگی ناحیه داخلی بازوها  باعث می شود که  از یک طرف حجم عضله و چربی افتاده  شود و از طرف دیگر  پوست پشت بازو شل و ول می شود.

شل شدن پوست، بدشکلی  و تجمع چربی مهم ترین مشکلات زیبایی مرتبط با بازوها است.

شل شدن پوست و تجمع چربی مشکلات زیبایی اصلی در ناحیه بازو است.

لیزر لیپولیز بازو

روش لیزرلیپولیز کمتر تهاجمی است و دقت بالایی دارد و در یک جلسه به دو هدف دست پیدا می کند:

  • نابودی رسوب های چربی محلی بدون تحت تاثیرقرار دادن بافت مجاور
  • انقباض پوست به منظور تنظیم مجدد ظاهر جدید پوست به شکلی طبیعی

انقباض پوست بازو برای رضایت بخش بودن نتایج بسیار اهمیت دارد.

روش لیزرلیپولیز با استفاده از دستگاه اسپایر صورت می گیرد، این دستگاه دو نوع طول موج را ساطع می کند: طول موج ۹۴۲ نانومتری، بهینه برای تخریب گزینشی بافت چربی و طول موج ۹۷۵ نانومتری که باعث انقباض پوست می شود. لیزر از یک کانول ریز و انعطاف پذیر با یک فیبر بهینه در انتها که انرژی لیزر را ساطع می کند، استفاده می کند.

این روش درمان تحت بی هوشی  TLA که در آن مقدار زیادی محلول در موضع تزریق می شود، صورت می گیرد. این راه حل یک سطح انقباض عروق بهینه را  برای کاهش خونریزی عرضه می کند.

پزشک دزیمتری لیزر را تنظیم می کند و طول موج  ۹۲۴ نانومتری را انتخاب می کند.

یک برش کوچک در یکی از چین های زیربغل ایجاد می شود  فیبر نوری بکار می افتد و با تماس با بافت چربی  باعث  آب شدن چربی می شود. در بعضی موارد باید یک برش بسیار کوچک در یکی از چین های آرنج  صورت بگیرد.

چربی ذوب شده توسط مکش با یک کانول با ضخامت ۲ میلی متر برداشت می شود.

پزشک طول موج ۹۷۵ نانومتری را انتخاب می کند که آب داخل  فیبرهای قابل ارتجاع و بافت بینابینی  را گرم می کند و موجب تنظیم مجدد کلاژن می شود که مسئول انقباض پوست است.

وقتی درمان به پایان رسید، یک بانداژ فشاری روی ناحیه درمان شده قرار می گیرد. بیمار می تواند روز درمان به خانه برگردد. زمان بهبودی فقط دو روز است.

نتایج

  • اصلاح حجم بازو
  • برطرف سازی شل بودن پوست
  • خوش فرم کردن بازو
  • ظاهری طبیعی و بدون چین و چروک