روشهای درمان چاقی صورت

یک صورت لاغر،صاف و براق باعث می شود تا شما در مواجه با دنیای اطراف خود احساس جذابیت و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. اگر وزن شما نسبت به قدتان بیش از مقدار توصیه شده و نرمال باشد لازم است تا وزن خود را کاهش داده تا به چهره لاغر و دلخواه خود دست پیدا کنید.

اما اگر وزن شما نسبت به قدتان نرمال و متعارف است، برای لاغر كردن صورت و دستیابی به صورت دلخواه خود میباستی به روش های جایگزین متوسل شوید.البته با در نطر گرفتن این موضوع که یک صورت باز، پهن وتپل می تواند به عنوان بخشی از آرایش ژنتیکی شما محسوب شود.

یک برنامه تمرینی مناسب، راهی بسیار عالی برای حجم دادن به ماهیچه‌های صورت، رفع چاقی صورت و جلوگیری از افتادگی پوست است که در اثر افزایش سن پدید می‌آید. یک رژیم غذایی خوب، نوشیدن آب کافی و ورزش منظم می‌تواند شما را چندین سال جوان‌تر از آنچه هستید نشان دهد. انجام تمرینات صورت یا حرکات یوگای صورت، یک‌راه طبیعی برای لاغرتر کردن یا حجم دادن به‌صورت می‌باشد. با این کار عضلات صورت شما سفت‌تر شده و چین‌وچروک‌هایش کاهش می‌یابد، درنتیجه شما جوان‌تر به نظر خواهید رسید.

 لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن صورت برای درمان چاقی صورت یک عمل جراحی زیبایی شبیه به دیگر عمل های لیپوساکشن معمول است البته با این تفاوت که نواحی اطراف صورت یعنی گردن، گونه ها و چانه را شامل می شود. درمیان اغلب مردم از تجمع بافت های چربی در این نواحی با عنوان گردن بوقلمونی شکل یا غبغب یاد می شود. افرادی که با این مشکل مواجه هستند دقیقا می دانند که این موضوع چقدر می تواند باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس انسان شود.

چربی های جمع شده در این نواحی در مقابل تمرین، ورزش و رژیم غذایی بسیار مقاوم و پایدار بوده و به سادگی برطرف نمی شوند. هرچند که با این نوع عمل لیپوساکشن و البته تحت نظر یک جراح پلاستیک و زیبایی می توان از شر این بافت های چربی رهایی پیدا کرد و باعث رفع چاقی صورت شد.

عمل درمان چاقی صورت شبیه به دیگر لیپوساکشن­ های معمول مثل لیپوساکشن شکم و پهلوها است.

جراح، عمل لاغر کردن صورت را با ایجاد حفره هایی کوچک در صورت یا گردن شروع کرده و سپس لوله ای توخالی به نام ماسوره را وارد این حفره ها می کند.با حرکت عقب و جلوی این لوله چربی ها از جای خود کنده شده و به بیرون رانده می شوند. در مرحله بعدی جراح با یک دستگاه مکنده و یا با سرنگ متصل به لوله این چربی ها را بیرون می کشد.

به دلیل اعمال بی حسی موضعی و یا عمومی بر روی ناحیه تحت جراحی، شخص هیچ گونه درد یا ناراحتی در طول عمل احساس نمی کند. این عمل در یک بیمارستان و یا مرکز جراحی انجام شده و بسته به نوع عمل خواسته شده از طرف فرد معمولا در حدود یک ساعت به طول می انجامد. به منظور جلب رضایت حداکثری شخص، می توان این عمل را با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ صورت و یا تزریق بوتاکس بطور همزمان انجام داد.

متوسط هزینه لیپوساکشن صورت

همچون سایر اعمال لیپوساکشن، عمل لیپوساکشن صورت نیز برای هر فرد متفاوت خواهد بود. موارد زیادی در تعیین هزینه نهایی عمل دخیل هستند مثل هزینه بیهوشی، هزینه جراح متخصص، هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی و همچنین هزینه داروهای تجویز شده .

هزینه عمل لیپوساکشن شما نیز بسته به نوع کار انجام شده و اینکه ایا با سایر اعمال زیبایی همراه بوده یا خیر متفاوت است. اما به طور میانگین بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلارمتغیر است. ضمنا در صورت استفاده از تکنولوژی های پیشرفته تر در حین عمل این مقدار افزایش می یابد.

از انجایی که بیمه بهداشت و درمان اعمال زیبایی مثل لیپوساکشن را تحت پوشش خود ندارد به احتمال زیاد میبایست هزینه این عمل را از جیب خود پرداخت کنید. با این اوصاف بهتر است که قبل از هرگونه اقدامی با پزشک خود در مورد تخمین هزینه عمل و همچنین نحوه پرداخت آن صحبت کرده ومشورت نمایید. ممکن است که وی عمل خود را متناسب با بودجه شما تنظیم کند.

افراد مناسب لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن  برای لاغری صورت به طور کلی برای تمام افرادی که از تجمع چربی ها در اطراف گردن، چانه و گونه خود ناراحت بوده و مشکل ان ها از طریق رژیم غذایی و ورزش برطرف نشده، گزینه مناسبی محسوب می شود.

فرد مناسب برای عمل لیپوساکشن صورت فردی است که به یک سبک زندگی سالم متعهد است زیرا اولا با یک سبک زندگی ناسالم و به طبع ان اضافه وزن و چاق شدن صورت ، تمام نتایج خوب بعد از عمل از بین رفته و ثانیا افزایش چربی ها بعداز عمل جراحی ان هم به مقدار زیاد منجر به ناهموار شدن پوست و تجمع چربی ها در نواحی دیگر بدن می شود.

به طور کلی می توان اینطور بیان کرد که فرد مناسب بر ای عمل لیپوساکشن صورت، باید دارای پوستی با قابلیت ارتجاعی مناسب بوده و چربی ها نیز در نقطه به خصوصی متمرکز باشند. سیگار کشیدن و مصرف الکل مضر بوده و می تواند مانع از معالجه و درمان کامل فرد شود. حتما با پزشک متخصص زیبایی در مورد شیوه زندگی خود و اینکه ایا لیپوساکشن بهترین اتخاب برای شما خواهد بود یا خیر مشورت نمایید.

مزایا

یک خبر خوب برای شما این است که با انجام این عمل می توانید ازشر چربی های اضافه در ناحیه گردن و صورت خلاص شوید. نتایج حاصل از این عمل با دوام و طولانی بوده و در اغلب موارد دائمی است. این بدان معنی است که سلول های چربی برای همیشه از بین رفته و بدن شما دیگر این سلول ها را تولید نمی کند.

همچنین با انجام این عمل و پاک کردن چربی های اطراف صورت خود از شر نگاه های ناخواسته دیگران در امان می مانید. انجام این عمل اعتماد به نفس شما را افزایش داده و باعث می شود تا مجددا نسبت به خودتان احساس رضایت و خشنودی پیدا کنید.

علاوه بر این انواع روش های جدید لیپوساکشن مثل لیپوساکشن لیزری و یا لیپوساکشن با کمک واترجت نیز وجود دارد که عوارض عمل را به حداقل رسانده و با دقت بیشتری صورت شما را به فرم دلخواه تبدیل می کند.

عوارض

از سوی دیگر این عمل با عوارضی همراه است. در این روش برش هایی بر روی صورت ایجاد میشود و برخی از شایع ترین عوارض جانبی مثل قرمزی، تورم، کبودی و التهاب نیز قابل مشاهده است. عوارض دیگر عبارتند از:

خونریزی

عفونت

اسیب عصب یا از دست دادن حس در نواحی جراحی شده

خطرات ناشی از بیهوشی عمومی

لخته شدن خون در زیر پوست

افزایش مایع در زیر پوست

تقریبا حدود شش تا دوازده ماه پس از عمل زخم ها نرم تر شده و شروع به محو شدن میکنند. پیش از ان شما با زخم هایی مشخص و قرمز رنگ مواجه هستید. در صورت داشتن درد زیاد پس از عمل نیز، دکتر برای شما مسکن تجویز میکند.

در نهایت این شما هستید که تصمیم میگیرید که ایا این روش برای شما مناسب است یا خیر. افراد زیادی از این روش استفاده می کنند چون از تجمع چربی دراطراف صورت و چانه و گردن خود ناراحت هستند.

لیپوساکشن صورت شما را از شر این چربی ها راحت کرده و باعث می شود تا جوانتر به نظر برسید. همانطور که گفته شد برای دستیابی به نتیجه مطلوب ترو ظاهری سالمتر و جذاب تر می توان این عمل را با روش های زیبایی دیگر همراه کرد.

با این وجود این گونه عمل ها همیشه با عوارض و خطراتی همراه است و البته هزینه بالای آن را نیز نمی توان نادیده گرفت. پس برای اتخاذ بهترین تصمیم با پزشک خود مشورت نمایید.

درمان

 رژیم غذایی

راه مطلوب رسیدن به وزن ایده ال سوزاندن کالری بیشتر نسبت به غذایی است که روزانه مصرف می کنید. غذا های سالم مثل پروتئین های کم چرب، غلات سبوس دار، میوه ها و سبزیجات و چربی های سالم مصرف کنید. برای شروع کاهش وزن بهتر است که روزانه ۵۰۰ کالری کمتر بخوریم و این کار تا رسیدن به حد مطلوب انجام دهیم. سعی کنید در برنامه غذایی خود پروتئین، فیبر و مواد مغذی و انرژی زا بگنجانید.

 تمرین و ورزش

برای سوزاندن کالری و کاهش وزن باید ۴ تا ۶ بار در هفته تمرین کرد.تمرینات قدرتی نیز مفید بوده و با افزایش سو خت و ساز بدن باعث می شود تا کالری بیشتری سوزانده شود. در هفته حداقل سه بار تمرین های هوازی انجام دهید.

این تمرین ها ضربان قلب را افزایش داده و با عث تعریق بیشتر بدن می شود. همچنین می توانید در هفته دو بار یا بیشتر کار با وزنه را در دستور کار خود قرار داده تا علاوه بر افزایش حجم عضلات بدن، میزان سوخت و ساز را نیز بهبود بخشید.

 سدیم و جذب آب

یکی دیگر از نکات مهم برای داشتن صورتی لاغر و بدون پف کردگی خودداری از خوردن نمک بیش از حد و نوشیدن اب به اندازه کافی است. سدیم آب اضافی در بدن را نگه میدارد و باعث پف کردگی صورت می شود.

آب زدایی یا همان از دست دادن آب نیز به همان اندازه پف صورت را بیشتر میکند. پس بهتر است که به اندازه کافی آب بنوشید. عموما گفته می شود که بین ۶ تا ۸ لیوان آب در روز برای سلامتی مفید است. برای به حداقل رساندن سدیم بدن از اضافه نمودن نمک اضافی به غذا خودداری کرده و همچنین برچسب روی مواد غذایی را مطالعه نمایید.