لاغری صورت

آیا چربی اضافه ناحیه گونه، چانه و گردن شما را اذیت می کند؟ صورت شما در  برداشت دیگران از شما تاثیر زیادی دارد. صورت، به شیوه های مختلفی باعث می شود که دیگران برداشتی دائمی در مورد ظاهر، احساسات و طرز فکر شما داشته باشند.

لیپوساکشن صورت چیست؟

عمل جراحی لیپوساکشن درواقع یکی از روش هایی است که برای برداشتن رسوب های موضعی ناخواسته سلول های چربی از بدن صورت می گیرد. لیپوساکشن در اصل برای خوش فرم کردن بدن طراحی شده بود و امروز به طور عمده برای لاغری صورت مورد استفاده قرار می گیرد. جراح لیپوساکشن شما از یک لوله مخصوص به نام کانول استفاده می کند. کانول از طریق یک برش بسیار ریز در یک ناحیه ناپیدا در صورت یا گردن وارد پوست می شود. با استفاده از یک سرنگ یا لوله ساکشن که به کانول وصل شده است، سلول های چربی استخراج می شوند. نتیجه بازسازی و تبدیل نواحی برآمده صورت به صورتی جذاب تر و جوان تر است.

در بیماران جوان ، لیپوساکشن اغلب به خودی خود برای لاغری صورت موثر است. در بیماران مسن، این روش وقتی با جراحی بینی، جراحی پلک چشم، لیفتینگ  ابرو یا لیفتینگ صورت ترکیب شود، نتایج بهینه ای را به همراه خواهد داشت.

موفق ترین و ایمن ترین روش برای جدا کردن چربی و لاغری صورت و گردن از طریق لیپوساکشن تامسنت ( روش بیهوشی موضعی نوین)است. این روش نتایج طبیعی تری را به نسبت روش لیفتینگ صورت عرضه می کند.  از نتایج مثبت روش لیپوساکشن تامسنت صورت و گردن می توان به  خطرات کمتر، جای زخم و بخیه کمتر و زمان بهبودی سریع اشاره کرد. بهتر است در بین زنان جراحی لیپوساکشن با  روش جوانسازی پوست با لیزر یا لایه برداری شیمیایی ترکیب شود تا علاوه بر لاغری صورت، چین و چروک صورت کاهش پیدا کند. این روش درمانی در بین مردانی رواج دارد که نمی خواهند ظاهر جراحی شده لیفتینگ صورت را در روی صورت خود داشته باشند.

لیپوساکشن صورت و گردن اثرات قابل توجهی را در صورت دارای چین و چروک یا در بین بیماران جوان دارای رسوب چربی دارد. لیپوساکشن جایگزین کاهش وزن نیست. مکش رسوب های چربی در یک فرد دارای اضافه وزن بدن را بدشکل می کند، زیرا برداشتن چربی باعث شل شدن و افتادگی پوست می شود.

با این حال، لیپوساکشنیکی از راه های سریع و فوق العاده برای برداشتن چربی و لاغری صورت در بین افرادی است که رسوب های چربی زنتیکی یا انباشت چربی ناشی از افزایش سن دارند. موثرترین نواحی برای لیپوساکشن صورت نواحی زیر چانه و فک هستند. این نواحی آویزان و افتاده ای هستند و با افزایش سن  در طرفین فک شکل می گیرند.

 

نحوه انجام جراحی

لیپوساکشن صورت که ساب منتوپلاستی نیز نام دارد، در یک بیمارستان یا مرکز جراحی مجهز و عموما تحت بیهوشی موضعی یا عمومی صورت می گیرد. جراحی لیپوساکشن صورت در حدود یک ساعت طول می کشد.

در هنگام انجام جراحی لیپوساکشن صورت ، برای برداشتن رسوب های چربی و لاغری صورت در گونه، عموما برش های بسیار کوچکی در دهان ایجاد می شود. در هنگام انجام جراحی لیپوساکشن در ناحیه چانه و گردن، معمولا یک برش کوچک در یک چین طبیعی صورت می گیرد که از قبل وجود داشته است. در هر دو حالت، جای زخم ها خیلی کم مشخص هستند یا اصلا مشخص نیستند. با استفاده از برش  و یک دستگاه ساکشن دقیق، جراح چربی اضافی را استخراج می کند. در صورت نیاز جراح عضلات را سفت می کند، پوست اضافه یا شل قسمت بالایی گردن را جدا می کند و سپس برش را بخیه می زند و یک بانداژ کوچک روی آن قرار می دهد. وقتی جراحی به پایان رسید، با یک باند فشاری صورت خود را بپوشانید. مدت زمانی را در اتاق  بهبودی سپری می کنید و سپس می توانید به خانه بروید و استراحت کنید.

خطرات مرتبط با این روش درمان لاغری صورت بسیار کم هستند، اما مهم است که قبل از جراحی آنها را بشناسید. در طول جلسه مشاوره در مورد خطرات و عوارض احتمالی با شما صحبت می شود.

آیا چربی به صورت دائمی استخراج می شود؟

بله!  پس از دوران بلوغ، سلول های چربی جدید زیادی را تولید نمی کنید. وقتی وزن شما زیاد می شود، سلول های چربی ای که دارید را گسترش می دهید.  جراحی لیپوساکشن یه منظور لاغری صورت  سلول های چربی را برای همیشه  جدا می کند تا فرم صورت شما را بهبود ببخشد.

در صورتی که پس از لیپوساکشن وزن شما افزایش پیدا کرد، این به خاطر سلول های چربی ای است که در بدن باقی مانده است. رسوب های چربی منطقه ای که پیش از لیپوساکشن وجود داشته اند، دیگر بی تناسب با نواحی مجاور پف نمی کنند.

این روش جراحی مناسب چه کسانی است؟

این روش برای اغلب مردان و زنانی که رسوب های چربی منطقه ای در ناحیه صورت خود دارند و متقاضی لاغری صورت هستند، توصیه می شود، البته به شرطی که:

  • وضعیت سلامتی مطلوبی داشته باشند
  • رسوب های چربی ای داشته باشند که با بقیه بدن آنها تناسب نداشته باشد
  • قابلیت ارتجاع پوست خوبی داشته باشند
  • انتظاراتی منطقی داشته باشند

 

آمادگی برای انجام جراحی

کادر مرکز جراحی به شما در مورد نوعی کمکی که برای رسیدن به خانه و  در شب اول در خانه نیاز دارید، توصیه هایی می کنند. آنها احتمالا از شما می خواهند تا با یک فرد هماهنگ کنید تا در طول دوره  کوتاه پس از درمان لاغری صورت به شما کمک کند.

شما باید نوع غذایی که در خانه برای خوردن دارید را در نظر بگیرید. این مساله تا اندازه ای به برش های شما بستگی دارد. وقتی صورت شما ورم کرده باشد بهتر است غذاهای نرم بخورید و در صورتی که برش در ناحیه دهان داشته باشید، بهتر است غذای خود را محدود کنید تا احتمال عفونت را به حداقل برسانید.

از آنجایی که در پی لاغری صورت کمی دچار کبودی و ورم می شوید، باید جوری برنامه ریزی کنید که دو هفته از کار و فعالیت های عمومی خود به دورباشید.

طول درمان

وقتی جراحی لاغری صورت به اتمام رسید، با یک باند فشاری دور صورت شما پوشانده می شود و باید آن را در حدود ۴ روز در صورت خود حفظ کنید. سپس به پزشک مراجعه کنید تا بخیه ها و بانداژهای شما را جدا کند. در طول این زمان، داروهای ضد درد موجود در بازار برای برطرف سازی احساس ناراحتی کفایت می کنند.

توصیه می کنیم چهار روز مرخصی بگیرید تا استراحت کنید و خطر خونریزی پس از جراحی لاغری صورت را کاهش دهید. احتمالا پس از این زمان می توانید به سرکار خود برگردید. همچنین پزشک در طول ده روز اول به شما هشدار می دهد  که از هر گونه فعالیت سنگین دوری کنید. ورم در طول چند ماه به تدریج از بین می رود و ظاهر جدید شما نمایان می شود.