لطافت پوست

برای اینکه گیاهان و خوراکیهایی را که به کار می بریم بهتر بتوانند بر روی تغذیه پوست ما اثر بگذارند و لطافت را به ارمغان آورند، لازم است تا پوست زنده ما مستقیماً این مواد را  دریافت کند؛ مواد فوری جذب شوند و بتوانیم از خواص آنها برای ترمیم پوست خود بهره بگیریم.

قبل از  این کار باید پوست را از مواد آرایشی پاک کرد و سلولهای مرده و شاخی شده ی آنرا جداکرده و از چربیهایی که به وسیله غده های ترشح کننده پوست ترشح می شوند تمیز نماییم؛ یعنی آنها را از پوستمان جداکرده و پوست را پاک و نازک و لطیف کنیم و سپس از مواد مغذی استفاده کنیم. برای نازک کردن پوست به خصوص پوست صورت، باید از شامپوی بچه استفاده نماییم که دارای مواد قلیایی کمتری می باشد و به پوست آسیبی نمی رساند.

 بهترین راه در راستای لطافت پوست

یک لیف نرم را به مقداری شامپوی بچه آغشته نموده وسپس آن را به صورتمان که قبلاً آنرا خیس نموده ایم می کشیم، این لیف را آرام ، آرام به صورت کمی مالیم؛ بهتر است این کار را از پیشانی شروع کرده و تا گوش ها و زیر گردنمان ادامه دهیم و صورت را کاملاً با آن شست و شو دهیم ، با این عمل چربی های روی پوستمان و همچنین آلودگی های روی آنرا کاملاً تمیز نموده و سلولهای شاخی شده ی آنرا هم از بین می بریم  تا پوست صورتمان نازک و لطیف تر شود.

پس از تمیزکردن صورت  با کف شامپو آنرا با آب ولرم تمیز می شوییم و سپس خشک می کنیم، در صورت تمایل، حالا بهترین زمانی است که میوه را به پوست خود بمالیم یا بخور مناسب را انجام دهیم .

توصیه های کلیدی در لطافت پوست

بهتر است همیشه قبل از استفاده از ماسک های زیبایی، پوستمان را بخور دهیم تا منافذ آن باز شده و آماده پذیرش مواد مغذی ماسک ها شود . در عین حال پس از بخور، بدترین زمانی است که پوست در صورت ارتباط با محیط آلوده، آلودگی را دریافت نموده و دچار بیماری می گردد چرا که همانطور که گفته شده منافذ پوست کاملاً باز بوده و همانطور که آماده است مواد مغذی را دریافت کند، آماده است تا آلودگی ها را نیز دریافت نموده، پس بهتر این است که لطیف تر کردن پوست را پس از آمدن از بیرون و زمانی که در خانه هستیم انجام دهیم . پس از نازک کردن پوست ، بهترین عمل شست و شوی پوست با آب میوه مخلوط با روغن بادام یابهتر شیره نارگیل می باشد که فوراً جذب پوست شده و برای آن بسیار مفید می باشد.

منبع : کتاب رازهای زیبایی و جوانی