لیفتینگ (کشیدن) پوست

لیفتینگ (کشیدن) پوست

کشیدن پوست صورت

روش لیفتینگ صورت بدون جراحی از زمانی که تنها برای پوست بکار می رفت و اثربخشی کوتاه مدتی داشت، دچار تحول شده است. روش های لیفتینگ صورت مانند لیفت صورت با نخ را می توان بسته به نیازهای فرد تنظیم کرد. روش لیفت با نخ و سایر روش ها دیگر باعث ایجاد حفره های بادی در پوست نمی شوند. از روش های لیفت صورت بدون جراحی میتوان از هایفوتراپی ، لیزر درمانی ، رادیو فرکانسی (لیزر RF) ، پی‌آرپی (پلاسمای غنی از پلاکت) ، تزریق چربی ، تزریق ژل و میکرونیدلینگ نام برد .

جراحی کشیدن پوست صورت، جامع ترین روش برای درمان چین و چروک و افتادگی پوست ناشی از افزایش سن است. جراحی لیفت صورت از عمل های سرپایی کوتاه تا جراحی های پیچیده تر متغیر می باشد. کشیدن پوست صورت موجب حذف پوست اضافی، سفت شدن بافت های زیرین و پوست ماهیچه ها بر روی صورت و گردن می شود. لیفتینگ گردن و صورت موجب رفع ضایعات نیمه میانی صورت، فک و گونه ها، چانه ها شده و ارزش خود را به عنوان یک استاندارد طلایی برای جوانی مجدد پوست حفظ می کند. هر ساله هزاران نفر توسط متخصص پوست و مو، تحت جراحی موفق کشیدن پوست صورت قرار گرفته و از نتایج رضایت دارند.

زمان نیاز به جراحی کشیدن پوست و لیفت صورت:

 • اگر احساس می کنیدکه صورت شما روح و انرژی جوانی خود را بازتاب نمی کند.
 • اگر به این نتیجه رسیدید که افتادگی صورت و پوست اضافی مانع موفقیت اجتماعی یاحرفه ای است.
 • اگر نشانه هایی از پیری صورت دیده شد، اما هنوز هم مقداری انعطاف پوست باقی مانده باشد.
 • اگر روزی شما در آینه نگاه کنید و متوجه شوید که زمان، گرانش، قرار گرفتن در معرض آفتاب و وراثت به شما صدمه زده و شما دیگر شبیه خودتان نیستید.

جراحی کشیدگی پوست صورت که از نظر بالینی موسوم به rhytidectomy (بریدن پوست برای از بین بردن چین و چروک ها) است، روشی برای کاهش چین و چروک صورت و دیگر علایم پیری با هدف بهبود ظاهر کلی صورت و فک است. جراحی کشیدگی پوست صورت موجب وارونه شدن اثرات نامطلوب زمان، استرس و عوامل مختلف می شود. برای انجام این کار، جراح پلاستیک صورت موجب کشیدکی و سفت شدن عضلات ماهیچه ای صورت برای ایجاد خطوط جذاب تر و جوانی مجدد ساختار چهره می شود.سپس فرد چربی های اضافی را بر طرف می کند که در ایجاد یک چهره مسن و خسته نقش دارند.

یک جراح پلاستیک ماهر و مجرب این روش را با توجه قابل ملاحظه و مهارت چشمی زیاد به جزییات انجام می دهد طوری که بیماران زیبا، بدون چروک و طبیعی به نظر می رسند . علاوه بر کشیدکی سنتی پوست صورت، چندین تغییر دیگر برای مناطق دیگر صورت وجود دارد. بسیاری از جراحان از روش های پیشرفته و کمتر مخرب برای کاهش میزان درد و زمان استفاده می کنند.

کشیدن پوست پیشانی

این روش جراحی برای لیفت ابرو، رفع افتادگی پوست پیشانی و افتادگی پلک بالا است که موجب بهبود ظاهر چروک ها در پیشانی و بین چشمان می شود.

توصیف: کشیدگی پوست پیشانی(لیفت پیشانی) موجب حذف یا تغییر ماهیچه ها و پوست هایی می شود که با افتادگی ابروها، شیار های پیشانی و خطوط اخم علایم پیری را نشان می دهند.

جراحی را می توان به تنهایی یا همراه با روش های دیگر نظیر کشیدگی پوست صورت، جراحی پلک یا عمل بینی و یا لیفت ابرو با نخ انجام داد. جراحی می تواند در مطب جراح به صورت سرپایی یا در بیمارستان صورت گیرد. معمولا این عمل بدون بستری شدن است.

معمولا جراحی در حالت هوشیاری انجام می شود ولی باید تا حدودی داروی بیهوشی موضعی تزریق شود تا درد حس نشود.برای کاهش استرس و هیجان می توان دارو مصرف کرد. در برخی از موارد، بیهوشی کلی باید انجام شود. طی عمل ممکن است کشیدگی پوست پیشانی یا درد حس شود. برخی بیماران طالب بیهوشی کامل بوده و از این روی دردی حس نمی کنند.

بخش هایی از مو در منطقه جراحی کشیدن ابرو باید کنار زده شود. مو در محل خط برش باید کوتاه شود اما بخش زیادی نیاز به کوتاهی ندارد.

پزشک یک برش جراحی در سطح گوش ایجاد می کند. این برش تا نوک پیشانی در فرق ادامه دارد طوری که پیشانی زیاد بالاتر به نظر نمی رسد.

اگر طاس یا در حال طاسی هستید، جراح می تواند یک برش در میانه فرق ایجاد کند تا زخم ظاهر نشود.

برخی از جراحان از چندین زخم کوچک استفاده کرده و جراحی را با اندوسکوپی انجام می دهند.

بعد از برداشت بافت اضافی،پوست و ماهیچه، پزشک برش را بخیه می زند. قبل از پانسمان، مو و صورت برای جلوگیری از خارش شسته می شود.

کشیدن پوست سینه

کشیدگی سینه موسوم به ماستوپکسی موجب بزرگ شدن سینه ها با حذف پوسته های اضافی و سفت شدن بافت های اطراف و کشیدگی خطوط پوستی جدید می شود.

آمار های جدید انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نشان داده است که جراحی کشیدگی پوست سینه از سال ۲۰۰۰ ۷۰ درصد افزایش یافته است.

گاهی اوقات آرئول در طول زمان بزرگ می شود ، و کشیدگی پوست سینه موجب کاهش این می شود.

کشیدگی پوست سینه می تواند موجب جوان شدن پروفیل سینه و افزایش سفتی و بزرگی شود.

سینه ها اغلب طی زمان تغییر پیدا کرده و شکل شاداب و سفتی را از دست می دهند. این تغییرات و کاهش کشسانی پوست می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

 • بارداری
 • شیردهی
 • نوسانات وزن
 • پیری
 • جاذبه
 • وراثت

رایج ترین عمل کشیدگی پوست سینه، موسوم به ماستوپکسی، تغییر شکل سر پستان ها بر روی دیواره سینه هاست. زنان معمولا این عمل را به صورت سرپایی انجام می دهند و نیازی به بستری نیست. این عمل سه ساعت به طول انجامیده و تحت بیهوشی کامل انجام می شود.

عمل جراحی

این کار در شرایط بیمارستانی، به صورت جرایی سرپایی یا در اتاق عمل دکتر صورت می گیرد. می توان با متخصص بیهوشی، جراح و پرستاران قبل از عمل مشورت کرد.

جراح می تواند موقعیت مناسب قرار گیری نوک سینه شما را تعیین کند. بعد از آن، به اتاق عمل برده می شوید تا بیهوش شوید.

جراح پوست اضافی را حذف و بافت سینه را تا محل مناسب می کشد. اگر شما پیوند انجام دهید، جراح پیوند را قرار داده، آن را بخیه و سپس سینه را بانداژ می کند. ممکن است به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت عفونت خفیف در سینه داشته باشید.

عوارض پس از کشیدن پوست سینه نسبتا نادر است سه مورد اصلی سه خونریزی، عفونت، زخم می باشند. جراح خود به شما دستورالعمل برای آماده سازی را می دهد که به کاهش خطر ابتلا به عوارض کمک خواهد کرد. این دستورالعمل َشامل مواردی نظیر سیگار نکشیدن، اطمینان از عدم مصرف داروهای خونریزی، و مصرف آنتی بیوتیک در صورت لزوم می باشد.

هم چنین شما باید شروع به برنامه ریزی برای دوره نقاهت کنید.برای مثال، شما باید از برداشتن اشیای سنگین ۴ تا ۶ هفته بعد از کشیدگی سینه دوری کنید. اگر بچه دارید باید از پرستار کمک بگیرید.


کشیدن پوست شکم

در لایه برداری شکم پهلو سنتی ، یک برش افقی در بالای خط مو ناحیه تناسلی ایجاد می شود. طول این برش در ناحیه شکم با توجه به مقدار پوست اضافی تعیین می شود.

سپس پوست به سمت قفسه سینه شکافته و عضلات سخت تر ، ناف تغییر شکل و پوست اضافی برداشته می شود. جراح زیبایی شما همچنین ممکن است ترکیب لیپوساکشن با روش لایه برداری شکم پهلو را برای بهترین نتایج را توصیه کند.

در مواردی که پوست شل به طرف کمر حرکت می کند، برش نیز به طرف کمر ادامه یافته و به این فرایند کشیدگی پوست دور شکم می گویند.

جراحی شکم پهلو تحت بی هوشی کامل انجام می شود و اغلب به صورت سرپایی و بدون بستری شدن است. در همه جا این جراحی بین ۲ تا ۴ ساعت به طول می انجامد. بعد از چندین روز عفونت خفیف دیده شده و سپس بر طرف می شود.

کشیدن پوست زیر چشم

پوست اطراف چشم شما نازک تر و ظریف تر از پوست بدن است، به طوری که به نظر می رسد نشانه هایی از پیری و صدمات نور خورشید اغلب در این مناطق دیده می شوند. پوست شروع به خشک شدن و چین و چروک خوردن با گذشت سن می کند اما پس از یک مراقبت معمولی از پوست ساده می توانید آن را مرطوب و جوان نگه دارید.

کشیدن پوست پلک بدون جراحی برای اهداف زیر توسعه یافت:

 • چین و چروک چشم
 • افتادگی پلک زیر چشم
 • از دست دادن پوست در زیر چشم
 • گودی های سیاه زیر چشم

هدف:

 • کشیدگی ابرو
 • کشیدگی پوست زیر چشم
 • کاهش اندازه کیسه های تحت چشم
 • بلند شدن زاویه چشم
 • کوچک شدن لایه پوست بالای پلک
 • درمان چین و چروک چشم
 • درمان چین و چروک بدون تزریق بوتوکس
 • خلاصی از دایره های سیاه زیر چشم

کشیدن پوست پلک بدون جراحی

واکنش کشیدگی و انقباض پوست موجب متمرکز شدن انرژی بر روی لایه کلاژن موسوم به درمیس شده و با استفاده از قطعات دستی کوچک نزدیک به چشم کار می کند. پوست حول ناحیه پلک بسیار نازک و خشک است. به منظور مرطوب سازی پوست، اینفیوژن برای تزریق مواد برای مرطوب سازی( اسید هیالارونیک) یا بوستر کلاژن( پپتید ها یا محلول های سفید کننده خاص برای دوایر سیاه زیر چشم) استفاده می شود.

۲- اینفیوژن: مزوتراپی بدون سوزن برای پوست خشک زیر چشم که موجب فعال شدن تزریق اسید فوق، محلول های سفید کننده و پپتید ها به پوست می شود.

۳-پریستین: برای درمان عفونت لنفی

نتایج

جراحی کشیدگی پوست پلک، سومین جراحی رایج بعد از لیپوساکشن و بزرگی سینه است. همان طور که در بالا گفته شد، نتایج حاصل از کشیدگی پوست پلک یا بلفارپلاستی می تواند چشمگیر باشد. اما برای موفقیت بیشتر این روش باید اذعان کرد که این نوع جراحی دارای برخی محدودیت هاست.

در اکثر موارد جراحی کشیدگی پوست پلک موجب رفع چین و چروک فیزیکی و برش ها می شود اما نمی تواند موجب تغییر سفید شدگی طبیعی یا دوایر تیره برجسته تحت چشم شود یا حالت کلی آنها را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از این نگرانی ها را می توان با درمان های لیزری و مواد شیمیایی همراه با کشیدگی پوست پیشانی یا پر کننده های پوستی برطرف کرد. اگرچه این عمل به صورت تک عمل مطرح است، اغلب پزشکان توصیه به ترکیب درمان ها برای رسیدن به بهترین نتایج می کنند.برای مثال، می توان از بوتاکس برای چروک ها ی پا کلاغی یا پرکننده های پوستی چین و چروک استفاده کرد..

خطرات و عوارض

لازم به ذکر است که یک سری خطرات مربوط به جراحی فوق همانند روش های دیگر وجود دارد. مهم است که به بحث در مورد این خطرات و عوارض و همچنین مراقبت های بعد از عمل با جراح پرداخته شود به طوری که شما می توانید از بهترین نتیجه ممکن مطمئن و انتظارات خود را واقع بینانه نگه دارید.

یک جراح با استعداد می تواند برخی از خطرات معمول یا عوارضی مانند ایجاد یک زخم در پلک فوقانی، کشیدن بیش از حد پوست، از بین بردن مناطق چربی که ظاهر کشیده شده ایجاد می کنند را رفع کند.. خطرات دیگر شامل کاهش حس در منطقه پلک، خشکی، سوزش، گزش، یا احساس ریگ در چشم، ظاهر نامتقارن چشم ها، عفونت محل بخیه و مشکل بسته شدن چشم. هستند.

قبل از عمل

آمادگی کافی برای عمل جراحی کشیدگی پوست بیماران را قبل ، حین ، و پس از عمل آرام و سالم نگه می دارد. آماده سازی با مشاوره قبل از عمل جراحی شروع شده و بیماران باید با دقت تمام دستورالعمل قبل از جراحی را دنبال میکنند. دو هفته پس از عمل، بیماران باید سیگار را کنار بگذارند . این عادت مانع از جریان آزادانه اکسیژن در سراسر بدن شده و، بنابراین، می تواند زمان بهبودی و ابتلا به عوارض جراحی را افزایش دهد. برخی داروها و مکمل های تغذیه ای، مانند آسپرین، رقیق کننده های خون، و ویتامین E، همچنین می تواند عوارض پس از جراحی داشته باشند، ، بنابراین بیماران می توانند با توجه به دستورالعمل جراح ، داروهای خود را تغییر دهند.

طریقه عمل

اغلب عمل های جراحی لیفت صورت بدون جراحی را می توان با استفاده از بی حسی موضعی انجام داد، این کار به بیماران امکان می دهد تا حین جراحی کشیدن صورت خود نسبتا هشیار باشند اگر چه بیهوشی عمومی همیشه توصیه می شود. در عمل های فشرده تر، بیهوشی عمومی ممکن است لازم باشد. در بسیاری از موارد، طول عمل جراحی تعیین کننده نوع بیهوشی موضعی یا عمومی است.

هزینه

هزینه کشیدن پوست صورت بسته به دکتر و حتی منطقه متفاوت است. در سراسر کشور مواردی از قبیل بیهوشی، نسخه، یا آزمون بالینی بدون هزینه است. قیمت کشیدگی کامل ،به همراه هزینه های عمل شامل هزینه می شود. اگر کشیدگی های شکم پهلو نیز مد نظر شما باشد، شما باید راجع به تمام هزینه با جراح خود صحبت کنید.