هزینه کاشت و پیوند و ترمیم مو

کاشت موی طبیعی، پیوند و ترمیم موی سر به نظر هزینه زیادی را در بردارد، اما وقتی هزینه هایی که در طول سالیان متوالی صرف داروهای مشخص ، کاشت مو بدون جراحی و روش های دیگر  بازار کرده اید را در نظر بگیرید، کاشت، پیوند و ترمیم مو هزینه کمتری را در برمی گیرد و در عین حال موثرترین و دائمی ترین روش  هستند. با این حال، این مساله را هم باید در نظر گرفت که بهترین راه برای قضاوت بین جراحان و کلینیک ها صرفا قیمت بیشتر نیست. ارزانی یا گرانی نسبی یک کلینیک به نسبت کلینیک دیگر اساسا کیفیت درمان آنها را نشان نمی دهد؛ در صورت انتخاب نامناسب، ممکن است موجب ایجاد عوارض کاشت مو همچون حساسیت در شما شود. در این مقاله، خلاصه ای از عوامل موثر بر پیوند، ترمیم و قیمت کاشت موی طبیعی عرضه شده است.

هزینه های مرتبط با شیوه جراحی

همیشه باید بررسی کنید که قیمت تعیین شده چه هزینه هایی را در بر می گیرد. در صورتی که هزینه برای کل روش جراحی باشد، آیا شامل هزینه های مرتبط هم می شود یا آنها مجزا هستند؟ این هزینه ها شامل دست مزد جراح، هزینه تجهیزات، داروی بیهوشی ، استفاده از اتاق بهبودی در صورت نیاز و هزینه های مرتبط با مراقبت های در حین عمل یا پس از عمل می شود. ببینید  که کدام یک از هزینه ها در قیمت کلینیک اشاره نشده است تا درک کاملی از مخارج داشته باشید.در عمل جراحی FUE، که جراح برحسب تعداد گرافت هزینه را محاسبه می کند، قیمت  بیشتری را برای این هزینه ها تعیین می کند.

هزینه کاشت مو،پیوند و ترمیم مو بانوان و آقایان و کاشت ابرو تا حدود زیادی به میزان مویی که کاشت می شود، بستگی دارد. بیمه به ندرت هزینه  کاشت، پیوند و ترمیم مو را تقبل می کند.

هزینه منطقی

هنگامی که مردم روش های کاشت، پیوند و ترمیم مو را در نظر می گیرند، "هزینه" اولین چیزی است که به ذهن آنها خطور می کند. با این حال، احتمالا می دانید که هزينه كاشت موی طبیعی، پیوند و ترمیم در هر بیمار متفاوت است. هزینه جایگزین مو به تعداد گرافت های کاشت شده بستگی دارد. البته بدست آوردن یک تخمین نسبتا دقیق کار واقع گرایانه ای نیست. بهترین ابزار  احتمالی برای درک هزینه ملاقات با یک جراح و صحبت شخصی با اوست. عواملی که بر هزینه تاثیرگذار هستند شامل میزان  ریزش مو می شود. حجم موی اهدا کننده در رتبه بعدی قرار دارد و سپس این مساله اهمیت دارد که بافت مو چقدر مناسب است. عامل مهم دیگر نتایج مورد نظر شما می باشد.

هزینه کاشت، پیوند و ترمیم مو در هر فرد متفاوت است. برای مثال، یک فرد بخصوص  شاید کاشت ، پیوند و ترمیم مو را به دلیل نیاز شدید انجام می دهد.از سوی دیگر، فرد دیگری ممکن است این عمل جراحی زیبایی را برای این انجام دهد که ظاهر زیباتری داشته باشد. کلینیک های زیادی وجود دارند که از شما می خواهند در یک جلسه  تحلیل پوست سر رایگان حضور پیدا کنید.برطبق نتیجه این جلسه، گرافت ها تعیین می شوند و این کار به نوبه خود باعث تعیین قیمت می شود. بعضی از کلینیک هایی که این عمل  جراحی را انجام می دهند، از روش ها و تجهیزات مدرن استفاده می کنند. از این رو، مفهوم قبلی مبنی براین که این بیوپستی هزینه زیادی را در بردارد، اکنون تغییر پیدا کرده است.

عوامل زیادی وجود دارند که می توانند هزینه های کاشت،ترمیم و پیوند مو را تغییر دهند که شامل میزان بزرگی ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته، نوع روشی  که باید بکار گرفته شود، ناحیه یا کشور و هزینه ای که پزشکان یا کلینیک ها طلب می کنند، می باشد. هیچ قیمت کاشت، پیوند و ترمیم موی استانداردی وجود ندارد. درک این مساله حیاتی است که هزینه های کاشت،پیوند و ترمیم مو مثل نحوه ریزش موی بیمار، فردی است.

امروزه، عمل جراحی کاشت، پیوند و ترمیم مو ارزش قابل توجه تری پیدا کرده است.اگر چه کیفیت این عمل ها به شدت پیشرفت نکرده است، اما قیمت هر گرافت کاهش پیدا کرده است.

کلینیک های کاشت،پیوند و ترمیم موی برتر  جلسات عمل بیشتری بیشتری را ترتیب می دهند تا هزینه های کاشت،پیوند و ترمیم مو برای بیمار کاهش پیدا کند، در حالی که نتایجی بزرگتر و ضخیم تر عرضه می کند.

همچنین رقابت شدید و رو به افزایش و ارزشی که جایگزین اینترنتی دارد،  هزینه های کاشت،پیوند و ترمیم مو را کاهش داده است.

محاسبه هزینه های دقیق کاشت،پیوند و ترمیم مو آسان نیست. کادر پزشکی در طول مشاوره هزینه ترمیم مو،کاشت،پیوند میانگین را عرضه می کند. جزئیات عمل و کیفیت گرافت های کاشت شده باعث تعیین هزینه نهایی عمل جراحی می شوند.

با این حال، بیشتر گرافت ها باید ظاهری طبیعی و واقعی داشته باشند. تلاش برای کاهش هزینه های عمل با کاهش میزان گرافت های کاشت شده باعث می شود که موهایی ناخوشایند و کم پشت داشته باشید.

تعداد نهایی گرافت  احتمالا در طول انجام عمل تغییر می کند. تنها، پزشک می تواند تشخیص دهد که برای بدست آوردن ظاهر موی طبیعی، به گرافت های بیشتری نیاز است. در صورتی که پزشک شما در حین انجام عمل بگوید که  برای کمک به ظاهر بهتر مو باید  کاشت بیشتری انجام دهد یا به شما اطلاع دهد که ناحیه اهداکننده کافی برای تعداد گرافتی که بر آن پافشاری می کنید،ندارید، بهتر است در مورد تصمیمی که پزشک می گیرد بحثی نکنید تا بهترین نتایج برای عمل جراحی شما بدست آید.

عوامل زیادی عمل کاشت،پیوند و ترمیم مو را تحت تاثیر قرار می دهند. مهم ترین  دلایلی که هزینه های کاشت،پیوند و ترمیم مو را تعیین می کنند، شامل موارد زیر هستند:

میزان گرافت: هر چه گرافت بیشتری دریافت کنید، پول کمتری می پردازید.

نوع گرافت: میزان جلسات مورد نیاز: بیمارانی که به بیش از یک جلسه عمل نیاز دارند، هزینه بیشتری باید بپردازند.

تجربه پزشک: هر چه میزان تجربه پزشک متخصص بیشتر باشد، هزینه های کاشت،پیوند و ترمیم مو بیشتر می شود. همچنین، شهرت قطعا باعث تغییر هزینه می شود.

بعضی از پزشکان، هزینه های کاشت،پیوند و ترمیم مو  را برحسب جلسه حساب می کنند، بعضی از پزشکان متخصص دیگر هر چه میزان گرافت بیشتری کاشت کنید، هزینه های کمتری را طلب می کنند. با این حال، شیوه های پیشرفته امروزی از قبیل استخراج واحد فولیکولی ( FUE) باعث افزایش هزینه برحسب گرافت می شوند.

شایان ذکر است که میزان گرافت ها با میزان موهای کاشت شده انطباق ندارد. گرافت ها بین ۱ تا ۴ تار مو دارند ،به عبارت دیگر  نسبت به تعداد گرافت کاشت شده، موهای بیشتری می توانید داشته باشید.

لیستی از هزینه های کاشت مو در ادامه آورده شده است:

 • تخمین هزینه های کاشت،پیوند و ترمیم مو
 • عمل جراحی کاشت،پیوند و ترمیم مو
 • دستمزد جراح و هزینه های   بیمارستان یا کلینیک
 • پلاسمای غنی از پلاکت  ( PRP)
 • اقامت در بیمارستان یا هتل
 • معاینات
 • آزمایش ها و چک آپ های پس از عمل جراحی
 • لوسیون و شامپو، کلاه، بانداژ و بالشتک
 • دارو
 • حمل و نقل بین هتل و بیمارستان یا کلینیک، مشاوره
 • با وجود این تغییرات قابل توجه در تعیین هزینه ، انتخاب کلینیک ما به عنوان محل انجام عمل جراحی کاشت، پیوند و ترمیم مو تصمیم کاملا معقولانه است.

بسیاری از بیمارانی که کاشت، پیوند و ترمیم مو را در نظر می گیرند، در مورد هزینه آن ابراز نگرانی می کنند. اگر چه به نظر می رسد که شیوه های درمانی دیگر برای درمان طاسی ارزان تر هستند، شایان ذکر است که این روش جراحی یک سرمایه گذاری است که منافع بلندمدت رشد مجدد و دائمی مو را در بردارد. علاوه براین، روش های کاشت،پیوند و ترمیم مو در سالهای اخیر قیمت های بهتری پیدا کرده اند. نه تنها کیفیت این روش ها به شدت بهبود پیدا کرده است، بلکه هزینه آنها نیز کاهش قابل توجهی داشته است.

تعمیم هزینه میانگین روش های کاشت،پیوند و ترمیم مو مشکل است، زیرا به شرایط ریزش موی هر بیمار وابسته است. شایان ذکر است که این هزینه مخصوص یک جلسه است، پس در صورتی که به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشید، هزینه شما به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. این هزینه دربر گیرنده هزینه داروی بیهوشی یا مرکز جراحی نیست، وبیشتر  بسته به ویژگی های جراحی هر بیمار تغییر می کند.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه

 1. تعداد گرافت مورد نیاز تعداد گرافت مورد نیاز یکی از بزرگترین عواملی است که بر هزینه کاشت،پیوند و ترمیم مو تاثیر می گذارد.تعداد گرافتی مورد نیاز شما به این بستگی دارد که چه مقدار مو از دست داده اید  و میزان پرپشت بودن مو خود می خواهید تا چه اندازه باشد. مردانی که طاسی متوسط تا شدید دارند، خط موی آنها باید از نو ایجاد شود و نسبت به مردانی که می خواهند موهای خود را پرپشت تر کنند، به گرافت بیشتری نیاز دارند.
 2. کلینیکی که عمل جراحی کاشت،پیوند و ترمیم مو را در آن انجام می دهید

البته همه جراحی های کاشت موی طبیعی،پیوند و ترمیم هزینه مشابهی را برای عمل درخواست نمی کنند و هزینه ای که می پردازید در هر کلینیک با کلینک دیگر فرق دارد. عموما، کلینیک هایی که پول بیشتری طلب می کنند جراحان با تجربه تری دارند و از جدیدترین روش ها استفاده می کنند.

 1. کشوری که عمل جراحی کاشت،پیوند و ترمیم مو در آن انجام می شود

این مساله نیز تاثیر زیادی بر هزینه می گذارد. کشورهای زیادی وجود دارند که هزینه کاشت،پیوند و ترمیم مو در آنها بسیار کمتر از آمریکا و کانادا است، با این حال، با بررسی همه جوانب به این نتیجه می رسید که رفتن به این کشورها برای کاشت،ترمیم و پیوند مو چندان مقرون به صرفه نیست.

 1. تعداد جلسات مورد نیاز

بعضی از کلینیک ها براساس تعداد گرافت مورد نیاز هزینه دریافت می کنند، در حالی که کلینیک های دیگر براساس تعداد جلسات این کار را انجام می دهند. تعداد جلسات مورد نیاز بستگی به این دارد که در عمل کاشت، ترمیم و پیوند موی سر شما به چه تعداد گرافت نیاز است.

۵٫تجربه پزشک

میزان تجربه پزشکی که عمل جراحی را انجام می دهد، عامل دیگری است که بر هزینه های عمل تاثیر می گذارد. عموما هر چه پزشک با تجربه تر باشد، هزینه ای که دریافت می کند، بیشتر است.

 1. مسافرت برای انجام عمل در شهر یا کشوردیگر

در صورتی که بخواهید عمل کاشت،پیوند و ترمیم مو را در جایی خارج از شهر خود یا حتی در کشور دیگری انجام دهید، در این صورت هزینه های مسافرت را نیز باید در نظر داشته باشید. همیشه باید این هزینه ها را در نظر داشته باشید، مخصوصا اگر دلیل شما برای مسافرت به جای دیگر صرفه جویی در هزینه است.

 1. فن آوری های بکار برده شده

امروزه بسیاری از کلینیک ها از تکنولوژی استفاده می کنند، مخصوصا در فرآیند برداشت مو. این کار گاهی اوقات بر هزینه عمل جراحی تاثیر می گذارد.

 1. هزینه های بیمه

در صورتی که از نتایج عمل جراحی کاشت، پیوند و ترمیم موی خود راضی نیستید، می توانید از بیمه تقاضای کمک کنید. ، اما در واقعیت، در صورتی که عمل جراحی را در یک کلینیک معتبر انجام دهید،معمولا این یک هزینه غیرضروری است.

۹٫سرمایه گذاری:

بسیاری از جراحان به شما سرمایه گذاری را پیشنهاد می دهند، تا شما هزینه عمل کاشت،پیوند و ترمیم موی خود را در طول چند ماه یا چند سال گسترش دهید. با این حال،اغلب درمی یابید که در هنگام استفاده از سرمایه گذاری پول بیشتری را به طور کلی پرداخت می کنید، پس این مساله را مد نظر داشته باشید.

۱۰٫ هزینه های مراقبت های پس از عمل

پس از عمل، به شما شامپو یا اقلام دیگری داده می شود تا از موی خود مراقبت کنید. هزینه این اقلام اغلب در هزینه های کلی درمان گنجانده شده است، اما در بعضی از موارد هزینه جداگانه ای دارند