ورزش چهره (صورت)

ورزش چهره

  • ورزش صورت

ورزش چهره و اندام از نیازهای طبیعی پوست است و از پیری زودرس جلوگیری می کند. این ورزش ها مانند هر ورزش دیگری باعث سلامت و زیبایی پوست می شود.

قبل از شروع تمرینات ورزشی صورت، لازم است افرادی که پوست چرب دارند پوست صورت و گردن را با مرطوب کننده و افرادی که پوست خشک دارند با کرم چرب بپوشانند. نرمش های صورت در هر زمانی قابل انجام است ولی بهتر است این تمرین ها را زمانی که خسته نیستید انجام دهید.

  • ورزش های ناحیه پیشانی و ابرو

اگر از وجود حلقه های دور چشم رنج می برید، اگر بین ابروهای تان چین و چروك به وجود آمده است، اگر چین های صورت شما عمیق شده اند؛ می توانید با انجام یك سری ورزش های ساده، صورتی زیباتر و شاداب تر داشته  باشید. با انجام این حركات ورزشی، صورت شما بسیار جوان تر به نظر می رسد و نیاز به انجام اعمال جراحی صورت برای از بین بردن چین و چروك های صورت تان نخواهید داشت. این ورزش ها را باید روزی ۱۰ بار و در هر بار هر حركت را باید شش دفعه انجام دهید.

۱) انگشتان خود را كنار هم نگاه دارید و آنها را در ناحیه محل رویش موی خود بگذارید و پوست پیشانی خود را به سمت بالا بكشید و چند ثانیه نگه دارید و آن را رها كنید. شش بار پشت سر هم این كار را انجام دهید. این كار موجب از بین رفتن خطوط بالای پیشانی شما می شود.

۲) ابتدا نوك انگشتان سبابه خود را در وسط ابروهای خود بگذارید و سعی كنید آنها را به طرف خارج صورت خود بكشید. هنگامی كه این كار را می كنید سعی كنید با استفاده از عضلات صورت اخم كنید، یعنی دو حركت در جهت مخالف انجام دهید تا عضلات این ناحیه را تقویت كنید. سپس برعكس این حركت را انجام دهید، یعنی با دست ابروها را به سمت داخل بكشید و با استفاده از عضلات خود در برابر حركت دست مقاومت كنید. این ورزش موجب از بین رفتن چین های بین دو ابرو و تقویت عضلات بالای پیشانی می شود.

  • ورزش چشم ها

 ۱-سه انگشت وسط خود را زیر چشم های خود قرار دهید و در حالی كه چشم هایتان بسته است، پوست صورت خود را به سمت پایین بكشید و بعد از چند ثانیه رها كنید. این ورزش موجب تقویت عضلات زیر چشمی و از بین رفتن پف زیر چشم ها می شود.

۲- انگشت سوم و چهارم خود را گوشه چشم های خود بگذارید و به سمت بالا و پایین بكشید و چند ثانیه نگه دارید. این كار باعث می شود چروك های گوشه چشم از بین برود.

  • ورزش گونه ها

سر خود را عقب بگذارید. سه انگشت وسطی خود را روی برجستگی گونه ها بگذارید و در حالی كه با دست گونه ها را پایین می كشید تا جایی كه می توانید لبخند بزنید. این كار عضلات گونه های شما را تقویت می كند.

  • ورزش لب ها 

۱-انگشتان وسط خود را روی لب پایین بگذارید و آن را به سمت پایین بكشید تا دندان هایتان پدیدار شوند. این ورزش باعث تقویت عضلات دور دهان می شود.

۲-انگشتان وسطی خود را روی چانه بگذارید و در حالی كه آن را به سمت پایین می كشید، چانه خود را منقبض كنید.این كار موجب تقویت عضلات چانه می شود. با استفاده از این ورزش ها، صورتی زیباتر و شاداب تر داشته باشید.

  • این ۹ ورزش نیز مفید است

۱- به سقف نگاه کنید و چشم ها را تا حدّ ممکن  بازکنید و تا ۵ بشمارید. این حرکت را ده مرتبه انجام دهید. هر حرکت را تا حد امکان محکم و آهسته انجام دهید.

۲-بینی را به حال عطسه (یا گرفتن بینی) در آورید و بازدم را از سوراخهای آن خارج کنیداین کار را ۵ مرتبه انجام دهید.

۳- دهان را به سمت چپ متمایل کنید و خمیازه بکشید. این کار را در هرسمتی۵ مرتبه انجام دهید .

۴- دهان را باز نگه داريد، به طوريكه عضله لب بالا ثابت و در محل خود بماند و عضله لب پايين را تا حد امكان پايين بياوريد. اين كار را ۵ مرتبه انجام دهيد.

۵-لبها را به حالت سوت زدن در آوريد و بعد به حالت اول برگردانيد.

۶-دهان را طوري باز كنيد كه انگار مي خواهيد فرياد بزنيد و بار ديگر به حال اول برگردانيد. اين كار را ۱۰ مرتبه انجام دهيد.

۷-دهان و گونه را با هوا پر كنيد و تا ۱۰ بشماريد، بعد هوا را خالي كنيد. اين كار را ۱۰ مرتبه انجام دهيد. اين تمرين ساده از پيدايش خط لبها پيشگيري مي كند و مرتب انجام دادن اين تمرين خطوط به وجود آمده را تا حد زيادي از بين مي برد .

۸- هر دو ابرو را تا حد ممكن پايين بياوريد (اخم كنيد). بعد ابروها را به طور كامل بالا بكشيد و بعد از چند لحظه ابروها را به حالت اول برگردانيد. اين كار را ۱۰ مرتبه انجام دهيد.

۹-با حركات لبها، چانه را به طور كامل پايين بياوريد و هر بار پس از چند لحظه چانه را به حالت اول برگردانيد. اين كار را ۱۰ مرتبه انجام دهيد. برای آنکه اطرافِ لب شما چین و چروک نشود: نوک انگشتان را بالای لب بالایی و در حدفاصل بین لب و بینی بگذارید. انگشتان دست‌ها را کنار یکدیگر قرار دهید و به هم نزدیک کنید. سپس انگشتان را به داخل فشار دهید، به طوری که برجستگی دندان‌ها را زیر انگشتان حس کنید. حالا انگشتان را به آرامی بالا و پایین و قدری چپ و راست حرکت دهید. این تمرین را یک بار در روز و هر بار به مدت یک تا دو دقیقه انجام دهید.

منبع: کتاب راز زیبایی- پوست و مو