چاقی زیر بغل: درمان

برای چاقی موضعی روش های زیادی ارائه شده است که جدیدترین آنها لیزر اسمارت لایپو است. این لیزر می تواند با کمترین عوارض جانبی چربی ها را از بین برده و اندامی زیبا و جذاب را برایتان به ارمغان بیاورد. یکی از جاهایی که چربی در آنجا تجمع پیدا می کند، زیر بغل و بازوها است. در این مقاله سعی داریم که بهترین روش درمان به همراه طرز انجام آن برای این مشکل را در کوتاهترین زمان ارائه دهیم.

چربی زیر بغل چیست؟

زنان دوست دارند بعضی از نواحی بدنشان در بهترین وضعیت باشد. یکی از آنها ناحیه زیر بغل است. اگر چه برای مثال این ناحیه مثل ناحیه شکم مهم نیست، هنوز ناحیه ای است که در صورتی که زنی چربی زیر بغل داشته باشد، زیبایی طبیعی او کاهش پیدا می کند. مخصوصا،زنانی که از چربی زیر بغل خود آگاه هستند، در پوشیدن بلوز و لباس هایی که برای نمایش این ناحیه طراحی شده اند، به مشکل برمی خورند. شاید این حرف کلیشه ای شده باشد، اما در واقع بعضی از افراد برای کاهش وزن نسبت به افراد دیگر مشکلات بیشتری دارند.

چربی اضافی زیر بازو و دور ناحیه زیربغل می تواند در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاومت کند و وقتی تاپ و لباس های چسبان می پوشید، نمی توانید آن را پنهان کنید. خوشبختانه، روش های جراحی زیبایی وجود دارد که به شما کمک می کنند برای همیشه از شر چربی زیربغل راحت شوید و اغلب این روش ها زمان از کار افتادگی زیادی ندارند. شما به مطب پزشک می روید و در عرض چند ساعت و جراحی لیپوساکشن یا روش های برطرف سازی چربی دیگر بر روی شما انجام می گیرد و این روش ها معمولا تحت بی هوشی موضعی صورت می گیرد.

در صورتی که چربی زیر بغل برای شما مشکل ساز شده است و می خواهید با جراحی ظاهر خود را بهبود ببخشید، با پزشک های جراحی زیبایی ناحیه خود مشورت کنید. جراح در مورد جدیدترین روش های لیپوساکشن و برطرف سازی چربی با شما صحبت می کند و روشی درمانی را توصیه می کند که مناسب شما است.

روش

روش لیپوساکشن به تنهایی برای از بین بردن چربی ناخواسته از شکم از اشعه فراصوت، محلول تزریق شده یا لیزرها استفاده می کند.لیپوساکشن چربی زیربغل یک نوع لیپوساکشن مخصوص است، زیرا چربی ناخواسته زیر بازو را از بین می برد. بیشتر چربی زیر بغل پوست اضافی است که در نتیجه اضافه وزن ایجاد شده است. با این حال، در بعضی از موارد، چربی زیربغل در واقع بافت سینه است که باید در یک روش جراحی متفاوت به همراه لیپوساکشن از بین برود.

طرز لیپوساکشن زیر بغل

انواع مختلفی از روش های لیپوساکشن زیربغل وجود دارد که شامل لیپوساکشن با بی حسی موضعی، لیپوساکشن با امواج فراصوت- ویزر و لیپوساکشن لیزری.

لیپوساکشن با روش نوین بی حسی موضعی: در این روش، هیچ بی هوشی بوجود ندارد. در عوض، یک داروی بی هوشی موضعی به همراه سالین و آدرنالین برای منقبض کردن عروق خونی تزریق می شود. سپس، یک سوراخ کوچک در پوست ایجاد می شود و برای مکش چربی اضافه از یک لوله استفاده می شود. این روش جراحی کمترین تهاجم را دارد و نیازی به بخیه کردن ندارد و عموما جای زخم باقی نمی گذارد.

لیپوساکشن با امواج فراصوت- ویزر: در این روش برای کندن چربی از بافت مجاور، پیش از آنکه چربی بوسیله لوله کانولا برداشت شود، از انرژی فراصوت بهره گرفته می شود. جداسازی چربی پیش از برداشت شدن ه این معنا است که احتمال ابتلا به کبودی و صدمه به بافت های مجاور کم است یا اصلا وجود ندارد. چربی در عرض چند دقیقه برداشت می شود و پوست به سرعت بهبود پیدا می کند.لیپوساکشن ویزر عموما تحت بی هشی موضعی صورت می گیرد و به شکل موثری بسته های کوچک چربی دور ناحیه زیربغل را از بین می برد. لیپوساکشن با امواج فراصوت-ویزر از شیوه تزریق مشابهی استفاده می کند. با این حال، در عوض اینکه برای مکش چربی لوله وارد بدن شود، یک اشعه فراصوت سلول های چربی را می شکند و سپس از طریق لوله مکش کوچکی جذب می شوند.

لیپوساکشن لیزری: در این روش تحت بی هوشی موضعی صورت می گیرد تا چربی ذوب شود و سپس از طریق برش کوچکی بیرون کشیده می شود. این روش باعث سفت شدن پوست می شود و برای افراد مسن فوق العاده است.

لیپولیز با لیزر اسمارت لایپو مخصوص از بین بردن چربی زیربغل

در صورتی که به دنبال یک روش سریع و موثر برای از بین بردن چربی زیربغل برای همیشه هستید، روش لیپولیز با لیزراسمارت لایپو یا یک روش لیپولیز دیگر را در نظر بگیرید. در روش لیپوساکشن با لیزر اسمارت لایپو، از یک لیزر هدفدار استفاده می شود تا پیش از برداشت چربی با لوله کانولا، چربی را گرم کند و به صورت شیرابه دربیاورد. این روش جراحی سریع و بدون درد است و معمولا تحت بی هوشی موضعی انجام می گیرد.وقتی چربی از بین رفت، پوست و بافت های مجاور به سرعت بهبود پیدا می کنند و گرمای ناشی از لیزر باعث سفتی پوست می شود. این روش جراحی به صورت سرپایی انجام می شود و زمان بهبودی کمی دارد.

لیپوساکشن با سرنگ

 یکی از ساده ترین روش هایی که برای از بین بردن چربی زیربغل مورد استفاده قرار می گیرد لیپوساکشن با سرنگ است. این روش شامل مکش بسته های کوچک چربی مستقیما از زیر پوست با استفاده از یک سوزن سرنگ بسیار باریک است و کل این روش در کمتر از یک ساعت طول می کشد. این روش نسبتا بدون درد است و جراج برای بی حس کردن ناحیه به طور کامل از بی هوشی موضعی استفاده می کند. زمان درمان در این روش سریع است و زمان بهبودی آن بیشتر از چند هفته طول نمی کشد. بیماران باید به مدت چند روز تا چند هفته گن بپوشند تا تضمین کنند که بافت های پوست به درستی التیام پیدا می کند.

این روش برای چه کسانی مناسب است؟

از آنجایی که چربی اضافی در زیر بغل مردان و زنان ایجاد می شود، این روش جراحی برای هر دو جنسیت مناسب است. معمولا، افرادی که لیپوساکشن چربی زیربغل را انجام می دهند، اضافه وزن بدن خود را برطرف کرده اند یا در آستانه رسیدن به وزن ایده ال هستند. افراد برای انجام این روش جراحی باید با پزشک مشورت کنند. باید وضعیت کلی سلامتی شما مطلوب باشد. برای جراحی به بی هوشی موضعی نیاز است. در صورتی که داروهای مشخصی مصرف می کنید، باید به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت نیاز قبل از جراحی در میزان مصرف آنها تغییراتی ایجاد کنید.

عوارض جانبی

از آنجایی که لیپوساکشن چربی زیر بغل یک روش کم تهاجمی است، عوارض جانی آن نیز کم هستند. در بعضی از موارد، یک واکنش آلرژیک به ماده بیهوشی مور استفاده نشان می دهید. در صورتی که می دانید نسبت به نوعی ماده بی هوشی حساسیت دارید، این موضوع را به جراح اطلاع دهید. از عوارض جانبی دیگر می توان به عفونت در محل برش یا تزریق اشاره کرد. باید مراقب علائم عفونت از قبیل قرمزی، ورم یا نشتی باشید و پزشک را مطلع کنید. معمولا، با مصرف آنتی بیوتیک در یک دوره زمانی عفونت از بین می رود و کار دیگری نیازی نیست انجام شود. در صورتی که در مورد عوارض جانبی این روش نگران هستید، این مسائل قبل از انجام جراحی با جراح در میان بگذارید.

چربی-زیر-بغل

مزایا و معایب

اگر چه در اغلب موارد لیپوساکشن واژه ای است که به جراحی کاهش وزن مرتبط است، لیپوساکشن چربی زیربغل یک جراحی زیر بغل در نظر گرفته نمی شود، در عوض در صورتی که زن باشید، به شما کمک می کند تا جذاب تر به نظر برسید و بازوهای زنانه تری داشته باشید. این مساله مخصوصا پس از کاهش مقدار قابل توجهی چربی صادق است. این به خاطر این است که ورزش و رژیم غذایی اغلب نمی توانند چربی اضافه واقع در ناحیه زیربغل را از بین ببرند. در این زمان است که لیپوساکشن چربی زیربغل یک روش درمانی مناسب برای فرد به حساب می آید.

لیپوساکشن چربی زیربغل اساسا یک جراحی کاهش وزن نیست. با این حال، این روش جراحی، یک جراحی زیبایی است که ظاهر ناحیه زیربازو را بهبود می بخشد. بهتر است در مورد همه نگرانی هایی که در مورد این روش جراحی دارید با پزشک مشورت کنید. به خاطر داشته باشید که زمانی به سراغ این روش درمانی بیایید که اضافه وزن خود را از بین برده باشید یا در آستانه رسیدن به وزن ایده ال هستید، تا مجبور نشوید این جراحی را تکرار کنید.

همانطور که ذکر شد این روش می تواند باعث کاهش چاقی موضعی در زمانی کوتاه شود. عوارض آن کمتر و نتایج آن سریعتر حاصل می شود. برای این که بتوانید از مزایا و عوارض آن مطلع شوید، همین حالا با پزشکتان تماس بگیرید.